Historie firmy EVERMAX s.r.o.

Firma EVERMAX s.r.o. je ryze česká firma, která byla založena v roce 2005 a zabývá se vývojem a výrobou elektroniky. V tomto oboru mají zakladatelé firmy dlouholeté bohaté zkušenosti.

2014

Objem našich zakázek pro automatové osazování SMD součástek je už delší dobu stabilní s rostoucí tendencí. Proto jsme intenzivně začali uvažovat o možnostech zvýšení kapacity naší výrobní linky. Rozhodli jsme se pro nákup automatu AdVantis AC30 ze stejné řady, jako je stávající automat AdVantis AX72, pouze vybavený jinou osazovací hlavou, která nám umožní zásadně zvýšit kapacitu osazování chipů a dalších menších součástek. Zapojením do stávající výrobní linky a rozdělením práce na oba dva automaty může dojít ke zvýšení kapacity na tři až čtyřnásobek. Volba tohoto automatu nám zárověň umožní rozšířit portfolio součástek, jelikož automat je schopen standardně osazovat čipy o velikosti 0201, případně pouzdra micro BGA. Ke konci roku máme už přes 20 zaměstnanců.

2013

Začátkem roku jsme se připojili k etickému kodexu Hospodářské komory ČR. Vzhledem ke zvyšujícím se požadavkům na naši výrobu jsme rozšířili počet manuálních pracovišť ze čtyř na osm.

2012

Vzhledem k dlouhodobě stagnujícímu trhu s velkoplošnými obrazovkami, jsme se rozhodli více zaměřit na zakázkovou výrobu elektroniky, především na automatové osazování SMD součástek. Úspěšně jsme začali rozšiřovat portfolio zákazníků pro výrobu elektroniky. Ke konci roku u nás proběhl recertifikační audit systému managementu kvality dle ISO 9001:2008. Pro naše zákazníky jsme připravili informační portál, ve kterém mohou nahlédnout do našeho interního informačního systému sledujícího aktuální stav výrob a vykonaných procesů a aktuální zásobu materálu, který mají uskladněn na našem skladu. Počet našich zaměstnanců v průběhu roku narostl na 15.

2011

V tomto roce jsme mimo jiné vyrobili řídící elektroniku pro naši doposud největší LED obrazovku o rozměrech 16x8,8 metrů, tedy celkem více než 140 metrů čtverečních. Obrazovka je přímo na fasádě domu v Praze a je částečně průhledná - je tedy lehčí a nestíní a tolik okna za ním. Také jsme dodali elektroniku pro první takzvanou "skleněnou" LED obrazovku v Praze na Václavském náměstí, což je zcela nová generace LED obrazovek, kde jejich průsvitnost dosahuje až 80% - pokud jsou umístěné na prosklenou čelní stěnu třeba kancelářské budovy, pak prakticky vůbec neubírají světlo pronikající dovnitř.

2010

Začátkem roku 2010 se v naší firmě natáčel jeden díl populárně vědeckého týdeníku PORT, který vysílá Česká televize. Tento díl byl zaměřený na svítivé diody - LED, které používáme v námi vyráběných velkoplošných LED obrazovkách. V tomto roce jsme také dodali elektroniku pro náš první SMD LED panel. Panel je používán pro pronájmy na různé akce, koncerty nebo přenosy z utkání. V tomto roce jsme se také stali členy Hospodářské komory ČR.

2009

V průběhu roku 2009 jsme dokončili zavádění systému managementu kvality dle normy ISO 9001:2008 a v prosinci 2009 úspěšně proběhl certifikační audit.

V roce 2009 byla mimo jiné realizována instalace u nás unikátního typu světelného LED panelu ve formě efektního pouličního osvětlení v Chebu, pro který jsme vyvinuli a dodali kompletní řídící elektroniku. Jedná se o několik desítek třímetrových LED displejů na sloupech pouličního osvětlení, které slouží pro zobrazování grafiky a textů. Tyto sloupy dohromady tvoří jednu velkou obrazovku, což umožňuje zobrazovat zajímavé světelné efekty v rámci celé ulice, záleží tak jen na fantazii a přání uživatele. O tomto projektu byl uveřejněn i článek na zpravodajském serveru iDNES.cz.

2008

V prosinci 2008 jsme pro zvýšení kvality naší výroby pořídili automatický sítotisk DEK Horizon 03i.

Rok 2008 byl pro nás velmi úspěšný a naše produkce řídících elektronik pro vekoplošné LED obrazovky v něm byla přibližně stejně velká, jako za předchozí roky dohromady. Na konci roku 2008 tedy byl počet námi řízených svítivých diod téměř 7 milionů na zobrazovací ploše 800,4 m2 v celkovém počtu 41 instalací. V tomto roce se také zvýšil počet pevně instalovaných obrazovek v samotné Praze, takže se obrazovky s naší elektronikou objevily například i na obchodním domě Kotva nebo Centrum Černý Most a několika dalších lokalitách. Příkladem našich obrazovek v mobilním provedení bylo jejich použití na všech finálových večerech soutěže X-Factor vysílaných v přímém přenosu na TV Nova.

2007

V roce 2007 se počet zrealizovaných instalací LED obrazovek zvětšil na celkem 20. Celková zobrazovací plocha se tak oproti předchozímu roku prakticky zdvojnásobila na celkových 393,4 m2 a počet námi řízených svítivých diod stoupl na cca 3,4 miliony. Mezi nové obrazovky patří například i obrazovka o rozměrech 12,5 m x 6,7 m instalovaná v Bratislavě, která je díky své zobrazovací ploše 83,9 m2 dle nám dostupných informací největší pevně instalovanou obrazovkou na Slovensku.

2006

Od listopadu 2006 máme vlastní kvalitní výrobní linku na automatové osazování SMD součástek, takže odpadá dosavadní nutná a někdy problematická externí kooperace této činnosti, naopak nabízíme část výrobní kapacity dalším firmám.

V roce 2006 jsme dodali kompletní řídící elektroniku pro 14 instalací velkoplošných LED obrazovek jak v tuzemsku, tak i v zahraničí (Slovensko, Polsko a Ukrajina). Celková zobrazovací plocha na konci roku byla 197,4 m2 a počet námi řízených svítivých diod byl cca 2,3 miliony. Nejvýznamnější pevnou instalací byla čtyřobrazovková kostka na zimním stadionu Slovan Bratislava.