Ukázka části našeho vybavení:

Fotografie našeho vybavení, případně i další fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Automatický sítotisk

Automatický sítotisk DEK Horizon 3i

Plně automatický sítotisk Horizon 03i od firmy DEK pro kvalitní a přesný nátisk pájecí pasty. Sítotisk máme vybavený moderní funkcí HawkEye (TM), která provádí optickou kontrolu natištěné pájecí pasty, a díky své rychlosti umožňuje provádět tuto kontrolu až na 100% plochy DPS.

Osazovací automat AC-30

Osazovací automat Universal AdVantis AC30

Opticky centrovaný automat AdVantis AC30 od firmy Universal Instruments. Automat má osazovací hlavu s 30 tryskami schopnou běžně osazovat součástky od velikosti 0201 do středně velkých (30 x 30 mm) QFN, CSP a dalších včetně BGA s roztečí až 0.2 mm. Výrobcem udávaná maximální osazovací rychlost je 30 000 součástek za hodinu, praktická rychlost se v závislosti na typu produktu obvykle pohybuje v rozsahu 16 000 až 19 000 součástek za hodinu. Vysokou rychlost osazování a přesnost rozpoznávání součástek umožňují dvě kamery s různým rozlišením umístěné přímo na osazovací hlavě, které součástky analyzují ještě v průběhu přejezdu osazovací hlavy od feederu na pozici osazení na desce.

Osazovací automat AX-72

Osazovací automat Universal AdVantis AX72

Opticky centrovaný automat AdVantis AX72 od firmy Universal Instruments. Dvě osazovací hlavy s celkem jedenácti tryskami (4 a 7 trysek) zajišťují osazení širokého sortimentu součástek od velikosti 0402 do velkých (55 x 55 mm) finepitch QFP nebo BGA, včetně různých atypických součástek (např. konektorů). Rozměry osazované DPS mohou být v rozsahu od 51 x 51 mm do 457 x 508 mm. Výrobcem udávaná maximální osazovací rychlost je 16 500 součástek za hodinu, praktická rychlost se obvykle pohybuje v rozsahu 5 000 až 10 000 součástek za hodinu.

Automatická 3D optická inspekce

Automatická 3D optická inspekce SAKI 3Di-LS2-L

Automatická 3D optická inspekce od firmy SAKI. Kontroluje správné osazení a zapájení součástek. Je schopen zkontrolovat všechny typy součástek, které osazujeme, je schopen podle typu součástky kontrolovat celou řadu parametrů, ať už se jedná o typ součástky, její rozměry, natočení, barvu, polaritu, potisk, tak i správnost zapájení součástek.

Pájecí reflow pec

Pájecí reflow pec Vitronics Soltec XPM2 520

Konvekční reflow pec XPM2 520 od firmy Vitronics Soltec má pět topících zón a dvě chladící zóny s technologií Polar CoolingTM. Poměrně intenzivní chlazení je velmi vhodné pro vytvoření kvalitního spoje při bezolovnatém procesu pájení, pro který je pec certifikována. Pec je vybavena středovou podporou pro pájení širokých DPS bez jejich nežádoucího prohýbání při průchodu pecí.

Kalibrační zařízení

Datapaq reflow tracker system

Datapaq Reflow Tracker System je zařízení pro měření pájecího profilu reflow pece od firmy Datapaq. Zařízení nám v případě potřeby umožňuje ověřit teplotní průběhy při pájení na různých místech DPS a vyladit nastavení pece tak, aby byly všechny součástky kvalitně zapájené, ale zároveň nedošlo k jejich nadměrnému přehřátí. To může být důležité např. při pájení rozměrnějších součástek, kde hrozí riziko nedostatečného propájení, nebo např. aluminiových kondenzátorů, které často bývají citlivé na přehřátí, zejména při bezolovnatém pájení, při kterém se používají vyšší teploty než u pájení dříve používaných pájek obsahujících olovo.

Ruční sítotisk

Ruční sítotisk UNIPrint PML

V českých zemích velmi rozšířený ruční sítotisk UNIPrint PML od firmy PBT Rožnov p. R. s vedenou stěrkou, sloužící převážně pro prototypovou a kusovou výrobu.

Ruční manipulátor

Ruční manipulátor DIMA FP-100

Ruční manipulátor FP-100 od firmy Nordson DIMA slouží k přesnému a pohodlnému osazování SMD součástek, zejména při výrobě prototypů a kusové výrobě.

Manuální pracoviště

Manuální pracoviště

Osm ESD pracovišť vybavených pro ruční osazování a pájení vývodových součástek.

Inspekční stereo lupa

Stereo lupa Mantis Elite pro důkladnou inspekci desek plošných spojů, správnosti a kvality zapájení, případně možných defektů vzniklých v rámci výroby. Dva výměnné objektivy nám umožňují inspekci při zvětšení 4x a 15x.

Dělička DPS

Dělička DPS

Dělička DPS CAB Maestro 3 slouží k šetrnému oddělování drážkovaných DPS.

Počítačka součástek

Počítačka součástek

Počítačka součástek County urychluje přejímání součástek do výroby.